Samochody osobowe Auto,Serwis samochodowy Diagnostyka komputerowa- pierwsza pomoc dla auta

Diagnostyka komputerowa- pierwsza pomoc dla autaChyba każdy użytkownik samochodu spotkał się z sytuacją, gdy na desce rozdzielczej zaczęło migać światło lub pojawił się konkretny komunikat, np. o potrzebie wymiany oleju. Odpowiada za to komputer pokładowy, który informuje również, gdy coś zaczyna nieprawidłowo działać. W takim przypadku diagnostyka komputerowa Poznań Papis jest nie tylko możliwa, ale wręcz wskazana. Nasz salon to nie tylko miejsce, w którym można kupić doskonałej jakości samochód używany, ale także profesjonalna stacja kontroli pojazdów i warsztat zatrudniający doświadczonych fachowców. 

W jakim celu wykonuje się diagnostykę komputerową?

Diagnostyka komputerowa umożliwia zlokalizowanie większości usterek. Największą zaletą jest to, że nie trzeba rozbierać samochodu na części, żeby sprawdzić działanie poszczególnych elementów. Jak to możliwe?

Auta obecnie posiadają komputer pokładowy połączony deską rozdzielczą. To właśnie dzięki niemu, na desce pojawiają się różne komunikaty. Podczas diagnostyki następuje porównanie wartości parametrów pojazdu z tymi, które określi producent. W ten sposób diagnozuje się wszystkie układy. Jeżeli któryś odbiega od normy, komputer samochodu określi to jako błąd. Wyspecjalizowany pracownik warsztatu potrzebuje dosłownie chwili, żeby odczytać kod, jednak dopiero po połączeniu dwóch komputerów jednoznacznie określi problem.  

Diagnostyka komputerowa a samochód używany

Nasz salon samochodów używanych wykorzystuje tę technikę, by do rąk Klientów trafiały pojazdy sprawne, w doskonałym stanie technicznym. Diagnostyka komputerowa Poznań na bieżąco i na życzenie sprawdza auta. Nasi specjaliści są w każdej chwili gotowi, by podłączyć komputer samochodowy pod laptop i dokonać oceny. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi kupowany samochód, czy też ktoś przyjedzie do nas z przysłowiową „zapaloną kontrolką”, jesteśmy w stanie sprawdzić, w jakim stanie jest samochód lub co zakłóca jego funkcjonowanie. 

Jest to najszybszy sposób na sprawdzenie stanu technicznego auta i zlokalizowanie ewentualnych usterek. 

Sprawdź również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *